امام علی (علیه السلام)
۞ با هيچ چيز مانند عدالت، شهرها آباد نگرديده است.۞
Tuesday, 21 September , 2021
امروز : سه شنبه, ۳۰ شهریور , ۱۴۰۰ - 14 صفر 1443
شناسه خبر : 943
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۹:۳۵ | 15 بازدید

یک سوزن به روز خبرنگار، یک جوالدوز به انجمن خبرنگاران

کسانی که جرات انتقاد از آنها گرفته شده و بیشتر صدای مسئول هستند تا صدای مردم! افرادی که خود را خبرنگار می دانند اما قدرت تولید یک خط خبر و یا گزارش مردمی را ندارند.

در سایر روزهای سال خبرنگاران در صف دادگاه ها هستند. استرس و سختی کار بالایی را تحمل می کنند. توسط ابزارهای مختلف تهدید و تطمیع می شوند و…اما در روز خبرنگار چه خبر است؟! فضای مجازی از تبریک های عجیب و غریب پر می شود. تقدیرهای قلمبه سلمبه ای که از نقش پررنگ و جایگاه مهم خبرنگار در اصلاح امور جامعه می گوید! پیام هایی خصوصی و عمومی که می توان آنها را به چشم “هندوانه به قرض دادن” دید. البته ناگفته نماند که این تبریک ها روی دوستان به اصطلاح خبرنگار هم بی تاثیر نبوده است!
وام دار این تبریک ها و تقدیرها شده اند. کسانی که جرات انتقاد از آنها گرفته شده و بیشتر صدای مسئول هستند تا صدای مردم! افرادی که خود را خبرنگار می دانند اما قدرت تولید یک خط خبر و یا گزارش مردمی را ندارند. رسانه نماهایی که کپی و پیست خبرهای خنثی را سرلوحه کار خود قرار داده اند و…

اما بخش زیادی از این معضلات به “انجمن خبرنگاران شهرستان جغتای” بر میگردد. انجمنی که هیچگونه سیاست گذاری در راستای خبر و خبرنگاری ندارد. هیچ حمایتی از خبرنگاران شهرستان نمی کند. شفافیت و مطالبه گری در دستور کار این انجمن نیست. حتی روز خبرنگار هم اتفاقی در این انجمن نمی افتد. به جای دعوت از فعالین رسانه و برگزاری مراسم روز خبرنگار توسط انجمن، مسئولش معترض است که چرا فرمانداری از او دعوت نکرده است! انجمن خبرنگاران شهرستان جغتای نه تنها در شیوه مدیریت فعلی خود بلکه باید در نگرش خود به امر خبرنگاری تجدید نظر کند.

نویسنده : حسین جغتائی | منبع خبر : سلام جغتای
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.