امام علی (علیه السلام)
۞ با هيچ چيز مانند عدالت، شهرها آباد نگرديده است.۞
Saturday, 24 July , 2021
امروز : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ - 15 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 573
  پرینت تاریخ انتشار : ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱:۲۹ | 51 بازدید

بازتاب خبری ماجرای دهقان فداکار ۱۳ ساله

در چند روز اخیر سایت ها و روزنامه های خبری متعددی گزارش نوجوان 13 ساله قلعه نوی را منتشر کردند. مردم نیز با استقبال گسترده از حرکت این نوجوان روستایی به تشویق و تحسین او از طریق کامنت ها و بازنشر گزارش پرداختند.

در چند روز اخیر سایت ها و روزنامه های خبری متعددی گزارش نوجوان ۱۳ ساله قلعه نوی را منتشر کردند. مردم نیز با استقبال گسترده از حرکت این نوجوان روستایی به تشویق و تحسین او از طریق کامنت ها و بازنشر گزارش پرداختند.

مصاحبه کامل با محمد مهدی عباسی را اینجا بخوانید.
آن روزبا دوستانم درزمین خاکی کنار مدرسه‌مان که در نزدیکی راه آهن است غرق بازی فوتبال بودیم که تنها سرگرمی ما در روستا است.

بعد از تمام شدن بازی، من رفتم توپ را که بچه‌ها کنار ریل راه‌آهن شوت کرده بودند بردارم و به خانه بروم که متوجه شکستگی ریل شدم، شکستگی طوری بود که دو قسمت ریل از هم جدا شده بود. در آن لحظه داستانی که مادرم برایم ازحادثه شکستگی ریل و اتفاقات ناگوار آن برایم گفته بود یادم آمد، خیلی ترسیده بودم با خود گفتم، اگر قطار از روی چنین ریلی رد شود از مسیر خارج‌ می‌شود، جان مسافران و حتی مردم روستا که خانه‌هایشان کنار راه آهن است به خطر می‌افتد.

یک لحظه داستان ریزعلی فداکار یادم آمد کلافه شده بود گوشی همراهم نبود، تنها چیزی که به ذهنم رسید به مادرم بگویم، چون می‌دانستم شماره ایستگاه را دارد،با سرعت تمام به سمت خانه‌مان می‌دویدم، از خدا می‌خواستم اتفاقی بدی نیفتد تا بتوانم از وقوع این حادثه جلوگیری کنم که خدا را شکر با کمک مادرم توانستیم مسوول راه آهن را در جریان این اتفاق قرار دهیم.

 

مادر محمد مهدی نیز می‌گوید: غروب آفتاب بود که پسرم با عجله به خانه آمد و ترسیده بود، می‌گفت، اتفاق بدی افتاده، ریل راه آهن شکسته است، عجله کن، به مسوول ایستگاه تلفن بزن، در غیر این صورت، قطار از ریل خارج می‌شود.

مریم قلعه نوی می‌گوید: محمد مهدی استرس زیادی داشت، خواستم مطمئن شوم که درست می‌گوید، دوباره از او پرسیدم و او جریان را کامل با جزئیات گفت، من نیز سریع با ایستگاه آزادوار تماس گرفتم. پس‌ از آنکه شکستگی ریل را با آن‌ها در میان گذاشتم که پرسیدند خودتان شکستگی ریل را دیده‌اید؟، گفتم من ندیده‌ام، اما پسرم آن را دیده است، ۱۰ دقیقه بعد دوباره از ایستگاه جاجرم با من تماس گرفتند و گفتند کدام ریل دچار شکستگی شده و شما مطمئن هستید؟، گفتم، بله مطمئن هستم، ریل آسیب‌دیده است، پسر من ۱۴ساله است و او نحوه شکستگی ریل را برای من توضیح داده است.

وی بیان می‌کند: کمی بعد دوباره تماس گرفتند و این‌بار نشانی دقیق محل شکستگی ریل را گرفتند که به آن‌ها اعلام کردم، همان روز مأموران آمدند و ابتدا ریل را تعمیر و روز بعد هم تعویض کردند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.