سه شنبه, ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار
كدخبر: 5754 تاريخ : ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۹:۵۲ نسخه چاپي ۲۷ دیدگاه

جوابیه شهرداری جغتای در خصوص آتش سوزی پراید و عملکرد آتش نشانی

جوابیه شهرداری جغتای در خصوص آتش سوزی پراید و عملکرد آتش نشانی

در پی درج مطلبی تحت عنوان «آتش نشانی بازهم دست خالی آمد» در سایت جغتای سلام و برخی رسانه های دیگر شهرستان روابط عمومی شهرداری جغتای با انتشار متنی در سایت شهرداری به این مطلب پاسخ داد، جغتای سلام بدون تائید و یا تکذیب ادعای حاضران و یا پاسخ شهرداری آن را بدون کم و کاست منتشر می کند:

با توجه به مطالب مندرج در سایت جغتای سلام تحت عنوان «آتش نشانی باز هم دست خالی آمد» نظر شهروندان عزیز را به گزارش کار آتش به همراه فیلم صحنه حادثه جلب می نماید:

۱- مالک خودرو با اظهار کتبی از احتمال آتش سوزی اتو مبیل خود ، بدون انجام اقدامات اولیه و حتی بازدید از موتور و عدم باز کردن کاپوت خودرو و نداشتن اطفای حریق مخصوص خودرو ،فقط با آتش نشانی تماس می گیرد و علی رغم آدرس اشتباه ، کارکنان آتش نشانی ظرف چند لحظه(۲ دقیقه) به محل می رسند.

۲- پارک خلاف اتومبیل در کوچه شهدا و قفل بودن کاپوت و درونسوزی سیمها و  موتور که باعث خروج دود و سپس شعله ور شدن می شود ، هر گونه اقدامی را بی نتیجه نموده لذا در این مرحله استفاده از چهار عدد کپسول شش کیلویی پودر و گاز و ماسه ریزی دیده شده در فیلم باعث تعویق و کاهش سرعت آتش سوزی می شود که این اقدام تخصصی به علت قفل بودن کاپوت چندان اثربخش نبود .

۳- در رابطه با استفاده از آب برای حریق هایی همچون خودرو بنزینی با احتیاط عمل می شود زیرا در اتومبیل مذکور به احتمال قوی شعله در زیر کاپوت وجود داشته و فقط دود از منافذ جلوبندی خارج می شده است لذا تصمیم آتش نشانان بر این بوده که با استفاده از آب سایر قسمتهای اتومبیل را سرد نمایند تا از سرایت آتش جلو گیری شود . ولی به علت عمل نکردن فیوز و سوختن پی در پی هفت عدد فیوز که اتفاقی غیر منتظره بود ، موجب گردید که آتش نشانان از ایستگاه تقاضای کمک نمایند که در این فاصله همانگونه که گفته شد از کپسولهای پودر و گاز استفاده گردید.

۴- طبق محتویات فیلم تهیه شده یقین حاصل می شود که کامیونهای آتش نشانی دارای آب و کپسولهای پودر و گاز پر و  همکاران آتش نشانی آماده بکار بوده اند و توانستند علی رغم مشکلات ذکر شده و کمبود امکانات ، آتش سوزی مذکور را مهار نمایند.

علیهذا ادعای غیر مسئولانه برخی اشخاص و سایتها که قوام و دوام خود را در ذکر مطالب کذب و غیر واقعی و گاه تعجب آور می دانند و سعی می کنند با ایجاد بدبینی و تحریک و تشویق اذهان عمومی  که متاسفاه این رویه و تکرار آن جزء عادات آنها گردیده است، در صدد تضییع زحمات و فداکاری کارکنان محترم و عزیز آتش نشانی و سایر دوایر شهرداری جغتای گردند. لذا از خداوند متعال هدایت و عاقبت بخیری ایشان را خواستاریم.

 روابط عمومی شهرداری جغتای

27 دیدگاه

 • خدا جای حق وایستاده و میدونه کی راست میگه کی دروغ، کافیه بیاین تو روستا و بپرسید. اصلاً به گفته ی شما حرفای ما دروغ، چند ماه پیش که تو شهر خودتون خونه ی بنده خدایی آتش گرفته بود آتش نشانی با مخزن خالی اومده بود!!!!!! این و که همه ی همشهری هاتون تایید کردند. به جای اینکه صورت مساله رو عوض کنید به فکر حل مساله باشین. باور کنید شوراهایی که دارین عالین، شهردارتونم خوبه، ولی افرادی هستن داخل شهرداری که . . . . .

  • با سلام مجدد » پس بر خلاف نظر قبلی تون شهردار خوبه و شوراهم خوبه حالا بر می گردیم به پرسنل و امکانات که انها هم بستگی به خرید تجهیزات و اموزش مکرر دارد پس مسئله حل شد حالا روستای شما را باید چه ارگانی پوشش بدهد قانون دهیاری و شورای روستا را بخوانید انشا اله قانع می شوید . در پناه خدا باشید.

 • با عرض سلام : اول از همه بهتر است در نوشته هامان ادبیات و احترام خوانندگان را حفظ نمائیم که متاسفانه شما رعایت نکردید پس در این صورت کسی خود را موظف به پاسخگوئی نخواهد دانست و مسئول سایت هم باید در چاپ این نظرات بایستی اجازه اصلاح را داشته باشد . به هر حال بنظرم شهرداری خارج ازشهر وظیفه ای ندارد مگر اقای فرماندار رسما اعلام بحران منطقه ای کند . در زمان فرماندار قبلی اجازه به شورای روستا و بخشدار داده بود که قانونی هم نبود ولی ازنظر همکاری و جلوگیری از پیشروی اتش ، اتشنشانان جغتای مجبور بودند این همه فاصله را با ماشین سنگین بروند که قطعیست دیر می رسند . . ضمنا اگر کاپوت در مرحله اول که دود داشت طبق گفته راننده گیر نمی کرد با ۴ بیل ماسه و یا با اولین کپسول خاموش می شد نه اینکه اقای راننده خود فرار کند و به اقای . . . که کپسول اورده بگه فرار کنید که ماشین داره منفجر میشه و مردم را هم بترساند . ضمنا در سایت شهرداری ۴ تا کلیپ است بقیه را هم با دقت نگاه کنید ۴ تا کپسول را خواهید دید . داستان اول و دومتان هم ساختگی بود زیرا در غیر اینصورت همشهریان تان تائید می کردند.. و اگر هم درست بود از اقای فرماندار بپرسید تا یقین شود وظیفه شهرداری نیست . موفق باشید.

 • سلام،
  صبر کنید از سوابق آتش نشانی جغتای واستون بگم:
  چند سال پیش تو ابویسان یک انبار یونجه آتش گرفت که بلافاصله بها آتش نشانی تماس گرفته شد، فک میکنید چه موقع رسیدن ابویسان؟! یک ساعت و ده دقیقه بعد!! موقعی که رسیدن مردمم روستا آتش رو خاموش کرده بودند، وقتی رسیدن با خنده تمسخر آمیز گفتن خب خوبه دیگه خاموش کردید. به نظر شما تا ابویسان چند دقیقه راهه؟؟؟؟
  سال قبل تقریبا همین موقع خونه ی یکی از اهالی ابویسان آتش گرفت، وقتی با آتش نشانی تماس گرفت مسئول آتش نشانی فکر میکنید چه جوابی داد؟!!! گفت که شوراتون باید زنگ بزنه. یعنی خنده دار ترین حرف سال ۹۲ رو گفت، بعد از اینکه چند نفر دیگه هم زنگ زدن زیر بار نرفتن و گفتن باید شوراتون زنگ بزنه. خونه ی بنده خدا زیر آتیش سوخت. آخه یکی به من بگه که تو از کجا میخوای بدونی طرف که زنگ میزنه شوراست یا نه؟ کجای قانون این حرف زده شده؟ یا این مسئولای آتش نشانی با ابویسانی ها لجن یا هم واقعا هیچی یاد ندارن دنبال بهونن.
  افرادی که من تو اون آتش نشانی میبینم بالای ۶۰ سال سن دارن، همیشه ی خدا هم تو شهر با موتور در حال چرخ زدن هستن. مطمئن هم هستن که هیچ آموزشی ندیدن. مگه همون سال اول ورودشون یه چیزایی بهش گفته باشن.
  جناب آقای شهردار، چیزی که ما تو این فیلم دیدیم این بود که کلا از ۲ تا کپسول استفاده شد که به گفته افراد حاضر در صحنه یکیش ماله همسایه ها بود دومیش هم واسه آتش نشانی که زیاد هم عمل نکرد. بعدشم با پرس و جوهایی که ما انجام دادیم از آتش نشانیهای سبزوار و مشهد متوجه شدیم که ماشین آتش نشانی فیوز نداره بلکه پمپ داره و یک کلید قطع و وصل.
  بعدشم اون بنده خدا اگه کاپوت و اول باز میکرد مطمئن باشید آتش شعله میکشید، این دیگه نیاز به تخصص نداره که! بعدشم چطور اگه اول اب میریختین احتمال انفجار بود ولی آخر سر با اب خاموش شد؟ زمانی از مایع مخصوص استفاده میکنن که آتش به بنزین رسیده باشه ن وقتی که یکم دود درمیاد.
  مطمئن باشید مسئولای اتش نشانی واسه اینکه چیزی گردنشون نیفته صد تا حقه و کلک میزنن.
  آقای شهردار به جای توجیه کاراتون یه فکر درست و حسابی واسه آتش نشانیتون بکشید.
  بخدا توجیهاتون آخر خندس ( پارک ماشین، جرقه و آدرس اشتباه و . . . )

 • اقایون شما تا چیزی نکارید که نمیتونید درو کنید
  تقصیر بچه های اتش نشانی چیه
  بدون تجهیزات بایه نفر نیرو تو یه شیفت اونم نیرویی که اصلا نه دوره ای دیده نه تحصیلاتی داره نه حتی کوچکترین چیزی از اتش نشانی میدونه تازه رانندگی هم بلد نیست
  خب باید شهردار محترم میخاد وضعیت بهتر بشه باید از نیروی جوان و تحصیل کرده استفاده بکنه تا همه راضی باشن و کسی گلایه نکنه
  به امید مرتفع شدن همه مشکلات جغتایی های عزیز

 • بابا شما هم خیلی حوصله دارین ها
  شهرداری همینجوری میخاد
  وقتی چند تا رفتگر از کار افتاده , بازنشست رو بیاری تو اتش نشانی بذاری میخای برات تخم دو زرده بکنن این پرسنل همین که ماشین رو تا سر صحنه تونسته بیاره خیلی کار کرده

 • دمت گرم پرفسور
  ولی من میترسم بازم تا بیایم پرسنل زحمت کش اتش نشانی رو از خواب بیدار کنیم کار از کار بگذرشاید هم ناراحت بشن از خواب بیدارشون کنیم

 • اصلا دوست دارید هروقت جایی آتش گرفت، حتی خونه ی ما اونو بیاریم دم در آتش نشانی و بصورت قانونی و صحیح پارک کنیم بعد درها رو بازکنیم و از شما خواهش کنیم مرحمت کنید یک آبی به روی آتش بریزید؟؟؟!!!!!!

  • سلام – در نوشته شما جواب مورد نظر خودتان نهفته است شاید راه خوبی برای شما باشد . به امید موفقیت.

 • من که می دونم اینهایی
  که دارن طرفداری میکنند از بچه های خود اتش نشانی هستند ولی انصافا” اگه جون یه نفر هم تو ماشین بود بازم عذاب وجدان نداشتید اقایون به حساب اتش نشان

  • انچه را که پرسیده شده وظیفه اتشنشان مهار اتش و جلوگیری از پیشروی اتش است . پس انچه که قبلا سوخته نمی توان کاری کرد. حالا اگر بچه من و شما در خانه گلی زیر اوار زلزله بم می بودند عملکرد چه کسی را باید زیر سوال می بردیم ؟؟؟!!!

 • سلام به همه همشهریان گرامی
  به نظر من افرادی که مدام ایراد میگیرند و غیر از انتقاد حرف دیگری بلد نیستند آنهایی هستند که از عهده کوچکترین مسئولیتی برنمی آیند به قولی پنبه را از پنبه دانه نمی توانند جدا کنند و فقط بلدند غر غر کنند

 • مرسی از روابط عمومی شهرداری وهمکاران گرامی آنها وشخص تلاشگر شهردار

  به درستی که جوابیه محکمی بود زیرا یکی از اقوام ما در هنگام آتش سوزی آنجا حضور داشت واو نیز دقیقا همین مطالب را گفت
  وواقعا متا سفیم برای همشهریانی که به جای حمایت وواقع بینی قضایا فقط به دنبال ایرادگیری و سمی کردن جو هستند !
  مگر چه بدست می آورند؟ ومی آورید؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • اگه خونه خودت هم اتیش بگیره و بچت هم تو خونه باشه بازم از این عملکرد راضی هستی

   • این همه اتشسوزی در شهر ها با امکانات فراوانی که دارند در صفحات زوزنامه ها نمی خوانید! این همه تصادفات خونین را چه می گوئید ؟ سکته های قلبی چی ؟ و . . . باید مردم هم مراعات کنند . می بینیم که بعد از حادثه بم دستور داده شد که همه ساختمانها باید زیر نظر مهندس احداث شود . حالا اگر بچه من و شما در خانه گلی زیر اوار زلزله بمانن عملکرد چه کسی را باید زیر سوال ببریم ؟؟؟!!!

 • اقای شهردار خواهشا در اتش نشانی رو ببند هم خیال خودت وهم خیال مردم رو راحت کن بخدا مردم بدونند اتش نشانی نیست خودشون بهتر خاموش می کنند

 • لا اقل می دادید یه نفر که سر رشته ای از اتش نشانی داره جوابیه بنویسه این جوابیه که بیشتر ابروتون رو برد
  پارک خلاف جهت چه ربطی به کیفیت کار اتش نشانی داره
  اگه همه ماشینها کپسول داشته باشن و بتونن اتش رو مهار کنندپس اتش نشانی چه کاره است
  کارشناس محترم اگه راننده کاپوت رو باز میکرد و اکسیزن به اتش میرسید الان ماشینی وجود نداشت
  شهردار محترم جواب بدن تا الان کدوم مورد اتش سوزی رو پرسنل محترم اتش نشانی تونستن مهار کنند که این دومیش باشه

  • جوابیه باید واقعی باشه نه توجیهی .- پارک خلاف موجب عدم دسرسی به دستگیره کاپت می شود – کاپوت موجب جلوگیری از اکسیزن نیست –

   • مواظب باش چشم نخوری اگه ماشین خلاف جهت باشه درب کاپوت باز نمیشه و درب کاپوت باز شه اکسیژن بیشتر باعث شعله ور تر شدن نمیشه (جهت اطلاع
    کارشناسان محترم اتش نشانی)

    • آقای ظلوتی عزیز اولا بیان این نوع جملات در سایتی که عموم در دسرس دارد درست نیست به هر حال مردم در لحن بیان من و شماقضاوت می کنند . ثانیا طبق اضهار خود مالک در کلیپ کاپوت باز نمی شده و ضمنا از منافذ جلو بندی بقدر کافی اکسیزن به موتور می رسد در غیر این صورت هنگام روشن کردن موتور باید کاپوت بالا باشد تا . . . نکته چهارم اگر خانه ای اتش گرفت علی رغم اینکه باز کردن در باعث ورود هوای تازه می شو د ولی ناگزیر باید در را باز کرد تا امکان استفاده از وسایل باشد . ضمنا اگر یکبار به کلیپ ها و نظرات داده شده توجه کنید با کمی انصاف و قبول کمبود امکانات مسئله روشن می شود . ضمنا سالروز میلاد منجی عالم مبارک باد .

 • با چهار تا کپسول شش کیلویی تریلی هم خاموش میشه چطور موتور پراید رو با چهار تا کپسول نتونستند خاموش کنند

  • در فیلم کسی از مالک ماشین درخواست می کند که کاپوت را بالا بده . مالک می گوید نمیشه ! و شنیده می شود که چرا نمیشه ؟ چون راننده می دانسته که کاپوت گیر دارد و گر نه در ابتدای دیدن دود می توانست خاموش کند .ضمنا کلیپ ها را نگاه کنید می توانید کپسول ها را بشمارید.

 • اگه قرار باشه همه ماشینها کپسول اطفا داشته باشن و اقدامات اولیه رو هم انجام بدن که پس اتش نشانی چکاره است

  • در ساختمانهای بزرگ و ماشین الات مسافر بری وجود کپسول اتشنشانی ضروری است . اگر این اتفاق در جاده می افتاد خسارتش بیشتر است .

 • حداقل جوابیه رو می دادید کسی که سر رشته ای از اتش نشانی دارد بنویسد این که بیشتر ابرو ریزیه شما که هیچ کاری ازتون بر نمیاد لااقل جوابیه هم نذارید

 • ولی طبق شنیده ها بعد از اتش سوزی اتومبیل در منطقه قاراداش نقص فنی خودرو اتش نشانی بصورت کتبی توسط اتش نشان به شهرداری و شورای شهر گزارش داده شده است اما از ان موقع تا اتش سوزی کوچه شهدا هیچ اقدامی توسط شهرداری در مورد رفع نقص فنی خودرو نشده است….چرررررراا؟

تبليغات
 • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

 • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

 • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

 • ستاد مقاومت رمز پيشرفت