سه شنبه, ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار
كدخبر: 14142 تاريخ : ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۱ نسخه چاپي بدون دیدگاه

جوابیه نقطه شروع اطلاع رسانی و تعامل بیشتر شورا با مردم

جوابیه نقطه شروع اطلاع رسانی و تعامل بیشتر شورا با مردم

شورای اسلامی شهرستان جوابیه ای را در مورد گلایه یکی از همشهریان در اختیار عموم قرار داده است که در ادامه خواهیم آورد. در این جوابیه البته نکاتی نیز نهفته است. اول اینکه قابل تقدیر است که پس از تذکر نکاتی مانند عدم اطلاع رسانی و عدم راه اندازی سایت شورا، خود مجموعه شورا نیز به این اشکال مهم واقف بوده و در صدد رفع آن هستند و ان شاالله که همین جوابیه نقطه شروع تعامل و اطلاع رسانی شورا با مردم باشد.

نکته دوم به موضوع انتقال مطالب و اخبار به خبرنگاران برمی گردد که باید عرض کرد در این زمینه نیز وقفه هایی حاصل شده است به طوری که آخرین جلسه در ۱۰ آبان ماه برگزار گردیده و بیش از دو ماه فاصله افتاده است. مسئولین محترم شورا و هم چنین سایر مسئولان باید به دنبال گزارش دهی مستمر و تنویر افکار عمومی باشند و در جلسات منظم (مثلا ماهانه) گزارش اقدامات و پیگیری های خود را تقدیم کنند تا موارد شبهه انگیز مانند موارد اخیر پیش نیاید. البته منظور از گزارش نیز موارد و جزئیات پیگیری هاست و گزارشی مانند اینکه « ما تمام مشکلات و کمبودهای شهرستان را طی نامه ای جامع خدمت دو نماینده رساندیم تا انشاالله رفع و رجوع گردد» واقع بینانه و مناسب نیست که بارها در جواب پیگیری ها داده شده است.

و سوم اینکه در بند ۷ به مواردی مانند فاضلاب شهری، اشتغال جوانان، پیست موتورسواری، گود کشتی، استخر شنا،ساختمان شورا، فرهنگسرا، سند خانه های شمال شهر، مسکن مهر، راه آهن و دهها مورد دیگر و… اشاره گردیده که این نیز لازم است مورد نقد قرار گیرد که در زمان انتخابات در بعضی موارد، نمایندگان محترم شورا (چه افرادی که رای آوردند و چه افرادی که رای نیاوردند) که پشت تریبون حضور پیدا می کردند وعده هایی می دادند که اصلا در حدود اختیارات و توان شورا نبود ولی با قاطعیت وعده حل آنها را به مردم می دادند. باید به این نکته توجه داشت که این رویه بر توقعات مردم اثرگذار بوده و مشکلات و نارضایتی هایی را بعد از انتخابات ها به وجود خواهد آورد.

در ادامه جوابیه شورا را قرار می دهیم که به شرح ذیل می باشد:

۱- مطالبه‌گری و نقد منصفانه حق هر شهروند محترمی است و این امر باعث می شود تا ایرادات و ضعف‌های خودمان را بهتر بدانیم.

۲- نقد با تخریب و گوشه و کنایه زدن فرق می‌کنند.

۳- الحمدالله فضای نسبتا آرامی بر شهر و شهرداری و شورا حاکم است لطفا در صدد برهم زدن این فضا نباشیم.

۴- قبول داریم اشکال شورای اسلامی شهر در عدم اطلاع‌رسانی کامل است ولی در این پنج ماهه اطلاع رسانی کرده ایم و خبرنگاران محترم شاهد این مدعی هستند و انشالله تصمیم بر راه اندازی سایت شورا در بهمن ماه ۹۶ و انتشار ویژه نامه عملکرد در اواخر اسفند ماه ۹۶ را داریم.

۵- جلساتی با خبرنگاران محترم و اصحاب رسانه داشتیم و مطالب را منتقل کرده و می کنیم.

۶- زمانی باید شورا را محاکمه کنیم که وعده‌های انتخاباتی آنان ۵ ماهه بوده باشد نه چهار ساله.(هنوز برای محاکمه زود است)

۷-اما جهت استحضار شهروندان محترم و منتقدین قابل احترام در خصوص پیست موتورسواری، گود کشتی، استخر شنا، فرهنگسرا، سند خانه های شمال شهر، راه آهن و دهها مورد دیگر مکاتبه، جلسه و مسافرت های استانی و کشوری انجام شده و شورای اسلامی، شهرداری، فرمانداری و نمایندگان محترم پیگیری می کنند و در جریان امور هستند اما نکته قابل تامل این است که برخی مواقع برخی امور از اختیارات شورای اسلامی شهر خارج است و پیگیری های فراوان منتج به نتیجه نمی شود اما بر حسب وظیفه پیگیریم و گزارش آن را در وقت مقتضی و انشاالله بعد از حصول نتیجه به استحضار مردم شریف خواهیم رساند.

ضمنا به اطلاع می رساند: درب دفتر شورای اسلامی شهر جغتای بر روی شهروندان برای حضور در جلسات این شورا در روزهای دوشنبه هر هفته بعد از نماز مغرب باز بوده و شهروندان می توانند با هماهنگی قبلی در این جلسات حضور یابند.

با تشکر فراوان/خدمتگزاران شما در شورای شهر

یک دیدگاه

تبليغات
  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت