دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۷
آخرین اخبار
كدخبر: 13979 تاريخ : ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۳ نسخه چاپي بدون دیدگاه

راهداری و حمل‌ونقل مستقل، راه و شهرسازی زیرنظر سبزوار

راهداری و حمل‌ونقل مستقل، راه و شهرسازی زیرنظر سبزوار

پیرو خبر سخنگوی شورای اسلامی شهرستان جوین: راهداری جوین را از اداره راه جغتای جدا کنید سلام جغتای بنا به درخواست دوستان رسانه ای شهرستان جوین، سراغ آقای سیدآبادی رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جغتای رفته و در این خصوص پیگیری نموده است.

سید ابراهیم سیدآبادی طی توضیحاتی جامع گفتند: «مدتی از تفکیک دو اداره یعنی «راهداری و حمل‌ونقل» و «راه و شهرسازی» می‌گذرد. وظیفه راه و شهرسازی ساخت زیرسازی راه‌ها و تکمیل آن‌هاست و پس از زیرسازی، آسفالت و گذاشتن علامت‌ها و تابلوها، مسئولیت کاملاً متوجه اداره راهداری و حمل‌ونقل می‌گردد که وظیفه حفظ و نگهداری راه را بر عهده دارد. هم‌چنین ساماندهی شرکت‌های حمل‌ونقل، باربری‌ها، و دفاتر پیشخوان هم زیر نظر اداره راهداری و حمل‌ونقل است.

پس از تفکیک، وزارت مسکن و شهرسازی مهلتی دوساله را برای بخش راه و شهرسازی تعیین نموده است تا ازلحاظ امکانات، نیروها و ساختمان‌های اداری مستقل گردد. بخش سبزوار همان ابتدا جدا شد و تفکیک گردید. دیگر شهرستان‌ها مانند جوین، خوشاب و جغتای در تلاش هستند که این کار را انجام دهند. در حال حاضر تمام مسائل مربوط به راه و شهرسازی این شهرستان‌ها و پوشش آن‌ها با سبزوار و زیر نظر جناب آقای استیری است. به عبارتی جغتای، نقاب و خوشاب امتیاز راه و شهرسازی را دارا هستند اما چون توانایی مستقل شدن را نداشتند نیروهای آن‌ها به سبزوار منتقل شدند و آنجا فعالیت می‌کنند. جوین یک نفر نیرو و خوشاب هم که یک نفر نیروی داشتند که به سبزوار منتقل شدند. اما در جغتای چون اراضی ملی زیاد هست دو نفر نیرو اینجا به‌طور موقت مستقر و میهمان اداره راهداری و حمل‌ونقل هستند و به کارها رسیدگی می‌کنند.»

گفتنی است اداره راهداری و حمل‌ونقل این شهرستان‌ها نیز به‌صورت مستقل مشغول فعالیت هستند و هیچ‌کدام زیرمجموعه دیگری نیستند.

 

یک دیدگاه

تبليغات
  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت