دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۷
آخرین اخبار
كدخبر: 13882 تاريخ : ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵ نسخه چاپي ۱ دیدگاه

سایت شورای اسلامی هیچ فعالیتی ندارد و عملاً تعطیل است

سایت شورای اسلامی هیچ فعالیتی ندارد و عملاً تعطیل است

شفافیتِ عملکرد و پاسخگویی نمایندگان از مهم‌ترین مطالبات مردمی است. «نظارت همگانی از طرف شهروندان» و «جلوگیری از فسادها و قانون‌گریزی‌ها» تنها درگرو گزارش دهی مستمر و شفاف است. از اقدامات بسیار شایسته که در سال‌های اخیر رو به رشد است می‌توان به راه‌اندازی سایت‌های اطلاع‌رسانی توسط ارگان‌ها و نهادها اشاره کرد. در شهرستان جغتای نیز این امر صورت گرفته و سایت‌هایی نظیر سایت فرمانداری، شهرداری، شورای اسلامی، دانشگاه علمی کاربردی و… شروع به کار نموده‌اند. این اقدامات حتی تحسین مردم و خبرنگاران شهرستان‌های مجاور مانند نقاب را نیز فراهم آورده است. خبرگزاری‌ها و مردم نقاب این اقدام را از مسئولان و نمایندگان خود در شورای اسلامی خواستار شده‌اند.
سایت شورای اسلامی شهر جغتای به همت شورای شهر سابق بنیان گذارده شد. باوجود تحسین و استقبال مردم، این اقدام در شورای اسلامی فعلی مغفول واقع‌شده است.سایت عملا تعطیل است و هیچ گونه به‌روزرسانی صورت نگرفته است. آخرین به‌روزرسانی این سایت حدوداً مربوط به نیمه مرداد ۹۶ می‌باشد. از اعضای شورای اسلامی جغتای انتظار می‌رود که این مقوله را جزو اولویت‌های اصلی و اولیه خود قرار دهند و امری پیش‌پاافتاده تلقی نکنند. باوجود علنی بودن جلسات شورا و امکان حضور تک‌تک شهروندان، باید مصوبات و خروجی جلسات هفتگی به‌صورت پیوسته اطلاع‌رسانی گردد. حتی سایت شورا قابلیت تبدیل‌شدن به کانال ارتباطی بین مردم و اعضای شورا را دارد. می‌توان در بخشی نظرات، پیشنهاد‌ها و مشکلات شهروندان را دریافت نمود و این جنبه از سایت را گسترش داد. بدیهی است ادامه یافتن عدم فعالیت سایت موجب بروز نارضایتی‌ها، ابهامات و شایعات خواهد شد که نمونه‌های آن به‌کرات در گذشته مشاهده‌شده است.
گفتنی است جلسات شورای اسلامی شهر جغتای روزهای دوشنبه هر هفته ساعت ۶ بعدازظهر در محل شهرداری جغتای برگزار می‌گردد. حضور برای عموم در این جلسه آزاد است؛ اما به دلیل کم بود فضا و امکانات بایستی هماهنگی قبلی با یکی از اعضای شورا صورت گیرد.

یک دیدگاه

  • سلام جغتای سلام اشاره به موضوع خوبی نموده اید انتشار مصوبه ها  می تواند جلو مصوبه های فساد زا  را بگیرد

تبليغات
  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت