دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۷
آخرین اخبار
كدخبر: 13468 تاريخ : ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۶ نسخه چاپي ۱ دیدگاه

گزارش تصویری/ تصاویر دیده نشده از بازگشت آزادگان به جغتای در سال ۶۹

گزارش تصویری/ تصاویر دیده نشده از بازگشت آزادگان به جغتای در سال ۶۹

 
هرچه گشتیم و بگردیم سخنانی ساده و رساتر از سخنان امام خمینی(ره) نخواهیم یافت که در مورد مردانِ مردی که وجب وجب از خاک این کشور مدیون صبر و خون و اخلاص آن‌هاست، چنین فرمودند:
بسم الله الرحمن الرحیم

« ما را چه رسد که با این قلم‏های شکسته و بیان‏های نارسا در وصف شهیدان و جانبازان و مفقودان و اسیرانی که در جهاد فی سبیل الله جان خود را فدا کرده و یا سلامت خویش را از دست داده‏اند یا به دست دشمنان اسلام اسیر شده‏اند مطلبی نوشته یا سخنی بگوییم؟ زبان و بیان ما عاجز از ترسیم مقام بلند پایۀ عزیزانی است که برای اعلام کلمۀ حق و دفاع از اسلام و کشور اسلامی جان بازی نموده‏اند. پدران و مادران و همسران و خویشاوندان شهدا، اسرا، مفقودین و معلولین ما توجه داشته باشند که هیچ چیزی از آنچه فرزندان آنان به دست آورده‏اند کم نشده است. فرزندان شما در کنار پیامبر اکرم و ائمّه اطهارند پیروزی و شکست برای آن‌ها فرقی ندارد در اقدام شریف مادران بزرگواری که در دامن‏های مطهّر خود چنین فرزندانی را تربیت کرده‏اند چه می‏توان نثار کرد؟ و برای اسیرانی که در زندان‏های مخوف دشمن شجاعانه بر سر دشمنان بشریت فریاد می‏کشند چگونه می‏توان تعظیم نمود؟ . اسرا در چنگال دژخیمان خود سرود آزادی‏اند و احرار جهان آنان را زمزمه می‏کنند…شما ما را با فداکاری‏ها و خدمتتان خجل کرده‏اید شما حجّت را بر ما تمام کرده‏اید. شما باکارهای خودتان سبب مباهات و افتخار پیامبر اکرم (ص) شده‏اید شما امام زمان (عج) را رو سفید کرده‏اید . شما در پیشگاه خداوند متعال مقامی دارید که ما باید به شما غبطه ببریم. سلام بر معلولین و مفقودین و اسرای عزیزی که افتخار اسلام و میهن اسلامی خویش می‏باشند و رحمت خداوند بر این دامن‏های پاکی که پروارانند این جوانان شیردل می‏باشند…خدایا، اسرا، این شیر مردان در بند را با سلامت و پیروزی به اوطان خود باز گردان و ما را خدمتگذار این ملّت و ملّت را قدرشناس زحمات شهیدانمان گردان. . خداوند ان‏شاءالله این اسرای ما را، این کسانی که محبوب ما هستند، محبوب ملّت ما هستند این معلولین را، این اسرا را، این تمام کسانی که در آنجا در بند هستند همۀاین‌ها را خداوند ان‏شاءالله آزاد کند و ما را هم به وظیفۀ خودمان آشنا کند…»

و حضرت امام(ره) در جایی دیگر فرمودند

«اگر روزی اسراء برگشتند و من نبودم، سلام مرا به آن‌ها برسانید و بگویید خمینی در فکرتان بود»

به مناسبت بازگشت آزادگان سرافراز به ایران اسلامی سایت سلام جغتای برای اولین بار اقدام به انتشار تصاویری در خصوص بازگشت آزادگان به جغتای در سال ۶۹ می‌نماید. امید است که قدمی در راستای انتقال فرهنگ صبر ،ایثار و شهادت به نسل‌های آینده برداشته باشیم.

 

یک دیدگاه

  • سلام.ممنون از تصاویر.اگر عکسهای بیشتری داشته باشید وقابلیت بزرگ نمایی هم داشته باشد بسیار بهتر است.در عین حال همین هم خیلی خوب بود.

تبليغات
  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت