چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار
كدخبر: 12072 تاريخ : ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۶ نسخه چاپي ۱ دیدگاه

تجمع اهالی گوری و فشانجرد در فرمانداری جغتای + عکس

تجمع اهالی گوری و فشانجرد در فرمانداری جغتای + عکس
سه سال پیش هزینه بازنگری و اصلاح نقشه طرح هادی دو روستا از مردم اخذ و به حساب بنیاد مسکن واریز شد اما اکنون بعد از سه سال هنوز هم اقدامی برای اصلاح این طرح صورت نگرفته است

قریب به صد نفر از اهالی روستاهای گوری و فشانجرد بخش هلالی جغتای در اعتراض به عدم بازنگری طرح هادی این روستاها در محل فرمانداری جغتای تجمع کردند.

دهیار روستای فشانجرد در حاشیه این تجمع در گفتگو با سلام جغتای گفت: حدود ۱۳۰ یا ۱۴۰ خانواده در روستای گوری و فشانجرد خارج از طرح هادی قرار گرفته اند که از نعمت گاز بی بهره اند.

مرتضی فشانجردی تصریح کرد: سه سال پیش هزینه بازنگری و اصلاح نقشه طرح هادی دو روستا از مردم اخذ و به حساب بنیاد مسکن واریز شد اما اکنون بعد از سه سال هنوز هم اقدامی برای اصلاح این طرح صورت نگرفته است.

وی افزود: مناطقی که امروز خارج از طرح قرار گرفته است از ۳۰ سال پیش سابقه سکونت دارند، علاوه بر این بنیاد مسکن برای منازل آنها پروانه ساخت صادر کرده است ولی حالا شرکت گاز به بهانه اینکه خارج از طرح هستید، از اعطای اشتراک گاز خودداری می کند.

فشانجردی تاکید کرد: اگر زمین های ما خارج از محدوده روستا بود چرا پروانه ساخت دادند؟ چرا برای اصلاح نقشه هزینه دریافت کردن و چرا در ایام انتخابات وعده دادند این مشکل را حل می کنند؟

یکی از ساکنان روستای گوری هم که در این تجمع شرکت کرده بود، گفت: منزل همسایه ام گاز دارد ولی به من می گویند خارج از محدوده قرار گرفتی!!

وی ادامه داد: روستای ریواده انداز ما هم ساکن خارج از طرح ندارد ولی طرح هادی آنها سال ۹۲ بازنگری و اصلاح شد.

photo_2016-12-31_18-37-43

در ادامه تلاش ماموران انتظامی و کارکنان فرمانداری برای خروج معترضین از ساختمان فرمانداری و هدایت آنان به بیرون از ساختمان با مقاومت مردم بی نتیجه ماند.

در نهایت با حضور معاون فرماندار در بین معترضین مقرر شد تعداد ده نفر به عنوان نماینده معترضین با فرماندار دیدار و مشکلات خود را انعکاس دهند.

جلسه نماینده معترضین با فرماندار در حالی برگزار شد که از ورود خبرنگاران به این جلسه ممانعت به عمل آمد.

نماینده معترضین پس از خروج از جلسه گفتند: فرماندار وعده داده است در جلسه روز دوشنبه در کمیسیون مربوطه موضوع را پیگیری و نتیجه به اهالی این دو روستا اعلام کند.

گفتنی است در تمام مدت تجمع علی آبادی در دفتر خود ماند و از حضور در جمع معترضان اجتناب کرد، همچنین برخی از مردم از رفتار ناشایست مدیر دفتر وی در طول تجمع گله داشتند.

 

یک دیدگاه

  • سلام بابت زحمات شما متشکریم انشا الله مشکل ما با انعکاس خبری وپیگیری اهالی روستا رفع خواهد شد متشکریم.

تبليغات
  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت