یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۳۹۷
آخرین اخبار
كدخبر: 12040 تاريخ : ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۹ نسخه چاپي بدون دیدگاه

روزانه صدها مسافر در خیابان های جغتای سرگردان می شوند

روزانه صدها مسافر در خیابان های جغتای سرگردان می شوند

به علت نبود پایانه مسافربری روزانه صدها مسافر و ده ها خودرو حمل و نقل برون شهری در خیابان های شهر جغتای سرگردان می شوند.

به گزارش سلام جغتای از سال ها قبل اطراف چهاراه بازار در خیابان امام خمینی(ع) به عنوان توقفگاه مینی بوس های روستایی شناخته می شود، امروزه این مکان نه از لحاظ ترافیک شهری و نه از لحاظ امکانات عمومی شرایط مناسبی را برای پارک سوار مینی بوس ها ندارد. مسافرین روستایی باید کنار خیابان در گوشه ای از پیاده رو نشسته و منتظر زمان حرکت سرویس شان باشند، از حداقل امکانات اولیه مانند سرویس بهداشتی، آب شرب، استراحتگاه و… در این محل خبری نیست.

دردسر رانندگان هم در این محل کم از مسافران نیست، علاوه بر نبود محل مناسب برای پارک و سرویس خودروهایشان، باید نگران تذکر و احتمالا جریمه راهنمایی و رانندگی نیز باشند.

اما شهر جغتای یک پارک سوار دیگر هم دور میدان شهرداری دارد که مخصوص تاکسی های خطی مسیر سبزوار و جوین است. دردسر رانندگان و مسافران در این پارک سوار هم داستانی مشابه پارک سوار چهار راه بازار دارد. تمام دور میدان بعنوان نقطه توقف ممنوع و توقف مطلقا ممنوع است ولی رانندگان ناچارند از دور میدان به عنوان توقفگاه استفاده کنند.

photo_2016-12-27_19-41-05

در میدان شهرداری هم نه مکانی برای استراحت رانندگان و مسافران، نه سرویس بهداشتی و نه حتی دسترسی به آب لوله کشی مهیا نشده است.

کل امورات تاکسیرانی و مینی بوس رانی جغتای در یک کیوسک در حاشیه بلوار معلم انجام می گیرد که آنجا هم فاقد هر گونه امکاناتی از قبیل توقفگاه، سرویس بهداشتی و استراحتگاه است.

گفتنی است شورای شهر جغتای در سال های ۹۳ و ۹۴ اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان برای ساخت پایانه مسافربری و ساماندهی حمل و نقل برون شهری تصویب کرده است هرچند این مبلغ به قطع یقین کفاف این طرح را نمی دهد ولی همین اعتبار ناچیز هم با بی تدبیری مسئولین شهری و در سایه اختلافات بین شهردار و شورای شهر محقق و عملی نشد تا سرگردانی مسافران و رانندگان همچنان ادامه داشته باشد.

پیوست ها:

%d8%a8%d9%88%d8%af%d8%ac%d9%87-1393-8-1024x735 %d9%be%d8%b1%d9%88%da%98%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b9%d9%85%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c-1394-1

یک دیدگاه

تبليغات
  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت