یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۳۹۷
آخرین اخبار
كدخبر: 12009 تاريخ : ۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳ نسخه چاپي بدون دیدگاه

ریاست سبحانی فر در گروه دوستی ایران و روسیه چه دستاوردی برای شهرستان های حوزه انتخابیه داشته است؟

ریاست سبحانی فر در گروه دوستی ایران و روسیه چه دستاوردی برای شهرستان های حوزه انتخابیه داشته است؟
شهرستان های جوین و جغتای با ظرفيت هايي که در زمينه هاي کشاورزي و دامي دارند حيف است که چند برند ملي در حوزه هاي غذايي نداشته باشد.

رمضانعلی سبحانی فر نماینده مردم شهرستان های سبزواربزرگ مدتی است در روابط پارلمانی ایران و روسیه حضور پر رنگی دارد و اخیرا نیز به عنوان رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه با یکی از مقامات روسی دیدار و گفتگو داشته است که مشروح خبر و گزارش تصویری آن در خبرگزاری  های ایرنا و تسنیم منتشر شده است. (منبع۱) ، (منبع۲)

اما حضور پر رنگ آقای سبحانی در اجلاس مشترک اقتصادی و تجاری ایران و روسیه چه دستاوردی برای سبزوار  و  سایر شهرستان های حوزه انتخابیه داشت؟

آقای سبحانی چند سال است که مسئول انجمن دوستی و رئیس گروه پارلمانی ایران و روسیه است، جا دارد که بپرسیم آقای سبحانی تا حالا از جایگاه حقوقی اش، کاری برای شهرستان های سبزوار، جغتای و جوین کرده است؟

ای کاش در این سال ها با پیگیری ها و رایزنی های آقای سبحانی ما شاهد جذب سرمایه گذاری روس ها در منطقه بودیم. آیا نمی توانست از این فرصت استفاده کند و روسها در چند طرح بزرگ حوزه انتخابیه سبزوار سرمایه گذاری می کردند؟ البته هنوز هم دیر نشده است. روابط ایران و روسیه گرم شده است و به سمت روابط راهبردی پیش می رود. چقدر خوب است که با پیگیری و رایزنی های آقای سبحانی شاهد سرمایه گذاری های روسها در طرح هایی مانند نیروگاه سبزوار، منطقه ویژه اقتصادی، ساخت هتل، محل دائمی نمایشگاه ها، حوزه های گردشگری، صنایع غذایی و تبدیلی و غیره باشیم.

20161218070559-201612104496418662_orig

با توجه به روند رو به رشد سبزوار، شهرستان تا چهار پنج سال آینده حتما حداقل یک هتل پنج ستاره نیاز دارد. و یا منطقه ویژه اقتصادی باید رونق بگیرد. و یا اگر بخواهیم استان شویم، نیروگاه برای تامین احتیاجات استان ضروری است و یا شهرستان های جوین و جغتای با ظرفیت هایی که در زمینه های کشاورزی و دامی دارند حیف است که چند برند ملی در حوزه های غذایی نداشته باشد.

سرمایه گذاری و ایجاد صنایع تبدیلی توسط سرمایه گذاران روس می توانست هم کشاورزی منطقه را رونق داده و هم از بار بیکاری شهرستان های جوین و جغتای بکاهد.

یا در روزگاری که با فقدان صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی و دامی در منطقه مواجهیم توسعه صادرات محصولات کشاورزی به کشور روسیه نمی توانست برای کشاورزان منطقه عایدی داشته باشد؟ فراموش نکنیم روسیه یکی از بزرگترین وارد کنندگان محصولات کشاورزی است.

اگر راه آهن شمال جنوب ساخته شود و ایران به حوزه ۴۰۰ میلیونی آسیای میانه متصل شود و یا اگر جاده ابرشیم عملی شود سبزوار در همه این زمینه ها می تواند نقش مهمی داشته باشد. بنابراین جذب سرمایه گذاری روسها در منطقه چیز دور از دسترسی نیست به ویژه که نماینده مان در این حوزه مسئولیت دارد. همه این طرح ها را می شود با مشارکت بخش خصوصی دو کشور به سرانجام رساند.  این فرصت بی نظیری است نباید این فرصت ها را از دست بدهیم. مرجع: اسرارنامه با اندکی تصرف

یک دیدگاه

تبليغات
  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت