یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۳۹۷
آخرین اخبار
كدخبر: 12003 تاريخ : ۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۲ نسخه چاپي بدون دیدگاه

جمع آوری حدود ۷میلیارد ریال زکات در جغتای

جمع آوری حدود ۷میلیارد ریال زکات در جغتای
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) جغتای گفت: از ابتدای امسال 6 میلیارد و 730 میلیون ریال زکات نقدی و غیرنقدی در این شهرستان جمع آوری شده است.

رضا مسکنی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یک میلیارد و ۱۷۳ میلیون ریال زکات واجب و مستحبی جمع آوری شده از کشاورزان و باغداران شهرستان، بین خانواده های ایتام و نیازمندان توزیع شد.
وی میزان زکات واجب جمع آوری شده در سال جاری را ۱۵۱ میلیون ریال عنوان کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۰ درصد افزایش دارد.
وی گفت: در زمینه زکات غیرنقدی مستحبی نیز ۱۷۰ درخت میوه توسط خیرین و باغداران به دبیرخانه ستاد زکات این شهرستان اهدا و پلاک کوبی شد.
مسکنی افزود: زکات ثبتی عمرانی نیز بیش از ۲ میلیارد و ۸۶۷ میلیون ریال بود که برای هزینه های عمرانی شامل تکمیل طرح سالن ورزشی روستای محمد آباد، ایجاد دارالقرآن و بازسازی مسجد خاتم الانبیاء (ص) روستای خداشاه و تکمیل بنای مسجد جامع روستای فیض آباد اختصاص یافت.
وی میزان زکات انتظامی این شهرستان را نیز بیش از ۲ میلیارد و ۵۴۶ میلیون ریال ذکر کرد که صرف تکمیل مسجد جامع روستای محمد آباد، ساخت زینبیه روستای راه چمن، طرح های عمرانی روستای قلعه نو، گلدسته مسجد جامع روستاهای گوری و عباس آباد و ساخت خانه بهداشت روستای زمند شده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) جغتای گفت: امسال در زمینه فرهنگ سازی زکات ۲۰ عامل افتخاری و مبلغ با این کمیته همکاری کردند و بیش از ۱۰۰جلسه چهره به چهره در روستاها برگزار شد.
وی افزود: ۳۴۷ سالمند بالای ۸۰ سال و ۶۰ بیمار زمین گیر در این شهرستان وجود دارند که با توجه به نگهداری مداوم و درمان بیماری آنها هزینه زکات برای این اقشار در اولویت است.
شهرستان جغتای دارای ۲ بخش و ۵۲ روستا است که ۲۰ روستا دارای اقلام مشمول زکات هستند.

یک دیدگاه

تبليغات
  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت