یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۳۹۷
آخرین اخبار
كدخبر: 11918 تاريخ : ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۶ نسخه چاپي بدون دیدگاه

خسارت برجام ماحصل تصویب ۲۰ دقیقه ای است

خسارت برجام ماحصل تصویب ۲۰ دقیقه ای است
امام جمعه جغتای گفت: خسارت ناشی از برجام در حال حاضر ماحصل تصویب ۲۰ دقیقه ای آن توسط نمایندگان مجلس می باشد که دامن کشور را گرفته است

حجت الاسلام علی اکبر موحدی پور امام جمعه جغتای در خطبه های این هفته نماز جمعه که در مسجد جامع این شهر برگزار شد با اشاره به هفته حقوق بشر اظهار داشت: منافقینی که ۱۷ هزار انسان بی گناه را در کشورمان با بی رحمی ترور کرده و به شهادت رسانده اند، حالا تحت حمایت آمریکا و دولت های غربی آزادانه زندگی می کنند، آنوقت این آمریکایی ها و دولتهای وابسته به آنها مدعی دفاع از حقوق بشر هستند.

امام جمعه جغتای افزود: هر جای دنیا که جنایتی علیه بشریت رخ می دهد مطمعنا دست آمریکا ها در آن دخیل می باشد و بر همین اساس از آن سر دنیا برای کشتار بی گناهان در کشورهای عراق، افغانستان، لیبی، سوریه و یمن لشکر کشی می کنند و با این حال دنبال آزادی جاسوسی هستند که در کشورمان زندانی شده است و آن را دفاع از حقوق بشر می نامند.

خطیب نماز جمعه جغتای از بانیه حقوق بشر در سال ۱۹۴۸ به عنوان ابزار دست غربی ها یاد کرده و خاطرنشان کرد: آمریکایی ها از ابزار حقوق بشر به عنوان چماقی علیه ملتهای مظلوم استفاده کرده و در هر نقطه از عالم که منافعشان ایجاب کند به بهانه دفاع از حقوق بشر به هر جنایتی دست می زنند.

حجت الاسلام موحدی پور هفته وحدت و سالروز میلاد باسعادت پیامبر(ص) را بهانه ای مهم برای وحدت بین شیعه و اهل سنت برشمرده و گفت: اختلاف بین اهل تشیع و تسنن بعد از رحلت پیامبر اسلام شروع شده و با دامن زدنهای برخی از خلفا و عمیق کردن اختلافات کار به جایی رسیده است که جان و ناموس مسلمان توسط مسلمان دیگری تهدید می شود.

وی در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه جغتای به مساله تمدید تحریم ها توسط مجلس آمریکا و نقض فاحش برجام اشاره و تشریح کرد: بدعهدی آمریکایی ها در مساله برجام توسط مقام معظم رهبری، رئیس جمهور، رئیس مجلس، رئیس قوه قضاییه و برخی دیگر از بزرگان کشور تایید شده است چرا که طبق اخبار واصله ۸ مورد از بندهای برجام با این عمل آمریکایی ها نقض شده است.

امام جمعه جغتای اظهار داشت: جای تاسف است که بعد از بدعهدی های مکرر آمریکایی ها بر سر مساله برجام هنوز هم عده ای خوش خیال به دنبال بزک چهره بوده و مدعی هستند که تمدید تحریم ها ربطی یه برجام ندارد، در حالی که طبق اظهارات رئیس جمهور، تحریم ها باید از صبح روز اجرای برجام برداشته می شد.

خطیب نماز جمعه جغتای با عجولانه خواندن تصویب برجام در مجلس و اجرای تعهدات از طرف ایران یادآور شد: طرف ایرانی تمام تعهدات خود را با عجله و بر حسب برجام انجام داد که از آن جمله می توان به کاهش تعداد سانتریفیوژها، تعطیلی تاسیسات هسته فردو و اراک، کاهش میزان غنی سازی و فروش اجباری آب سنگین اشاره کرد.

حجت الاسلام موحدی پور خاطرنشان کرد: خسارت ناشی از برجام در حال حاضر ماحصل تصویب ۲۰ دقیقه ای آن توسط نمایندگان مجلس می باشد که دامن کشور را گرفته است و از این رو مرددم انتظار دارند طرح اقدام متقابلی که سال گذشته در مجلس تصویب شده است به اجرا کذشته شود و دولت رسما از آمریکایی ها شکایت کند.

وی در پایان با غلط خواندن ادعای اطلاع رهبر معظم انقلاب از جزییات برجام اظهار داشت: این که گفته می شود ایشان از تمام جزییات آن مطلع بوده حرف نادرستی می باشد چرا که رهبر معظم انقلاب ضمن اطلاع از کلیات این تفاهم نامه، بررسی جزییات آن را به عهده مسولان امر گذاشته بودند./ پیام

یک دیدگاه

تبليغات
  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت