چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار
كدخبر: 11825 تاريخ : ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۵ نسخه چاپي بدون دیدگاه

خسارت ۱۰ میلیارد تومانی سرما به کشاورزان جغتایی

خسارت ۱۰ میلیارد تومانی سرما به کشاورزان جغتایی
مدیر جهاد کشاورزی جغتای از وارد آمدن خسارت 10 میلیاردتومانی به بخش کشاورزی این شهرستان دراثر برودت شدید هوا در یک هفته گذشته خبر داد.

کاهش چشم گیر دمای هوا در نوار شمالی کشور مخصوصا شهرستان های دو استان خراسان رضوی و شمالی طی هفته گذشته باعث بروز خساراتی در بخش های مختلف از جمله کشاورزی شد.

این کاهش دما در برخی نقاط استان خراسان رضوی تا ۱۶ درجه زیر صفر نیز گزارش شده و باعث وارد آمدن خسارات سنگین در باغات و مزارع کشاورزی شهرستان های مختلف این استان است.

در همین راستا صبح امروز ابراهیم رودسرابی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جغتای در گفت و گو با پیام جغتای از وارد آمدن خسارت ۱۰ میلیاردتومانی به بخش کشاورزی این شهرستان دراثر برودت شدید هوای طی هفته گذشته خبر داد.

رودسرابی تشریح کرد: به دلیل تقارن فصل برداشت محصول چغندر با نفوذ سرما و یخبندان در روزهای اخیر باعث وارد آمدن بیشترین خسارات به محصول چغندر قند نسبت به سایر محصولات کشاورزی شده است.

وی سرگل و پیاز زعفران را از دیگر محصولات آسیب دیده در بخش کشاورزی این شهرستان عنوان نموده و خاطرنشان کرد: شدت بی سابقه کاهش دما در سطح شهرستان جغتای باعث نفوذ سرما و یخبدان تا عمق حدود ۲۰ سانتی متری زمین و ایجاد خسارات قابل توجهی به پیاز و سرگل زعفران شده است.

یک دیدگاه

تبليغات
  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت