چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار
كدخبر: 11382 تاريخ : ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶ نسخه چاپي ۱ دیدگاه

آداب و سنن عزاداری مردم جغتای مستند می شود

آداب و سنن عزاداری مردم جغتای مستند می شود
بخش زیادی از این کار به توضیح پیرغلامان حسینی در مورد آدب و سنن گذشتگان در برپایی عزای امام حسین علیه السلام اختصاص دارد و سعی می شود با به تصویر کشیدن مراسمات سنتی تا حدودی کیفیت اجرایی مراسمات قدیم بازخوانی شود.

آداب و سنن عزاداری مردم جغتای در قالب یک مستند توسط مهدی انوری مقدم جوان خوش ذوق جغتایی به تصویر کشیده می شود.

مهدی انوری مقدم در گفتگو با سلام جغتای گفت: کار تصویر برداری این مستند همزمان با آغاز ماه محرم شروع شده است و تا پایان عزاداری دهه اول ادامه پیدا می کند.

وی افزود: بخش زیادی از این کار به توضیح پیرغلامان حسینی در مورد آدب و سنن گذشتگان در برپایی عزای امام حسین علیه السلام اختصاص دارد و سعی می شود با به تصویر کشیدن مراسمات سنتی تا حدودی کیفیت اجرایی مراسمات قدیم بازخوانی شود.

photo_2016-10-06_11-33-20

انوری تصریح کرد: مستند قرار است با نگاه تاریخ نگاری در چند بخش مجزا به روایت رسومی از قبیل تعزیه خوانی، علم گردانی، حلیم پزان، واویلا و… بپردازد که هر کدام می توانند بطور مستقل یا مکمل تدوین شوند.

وی ادامه داد: پس از رایزنی های فراوان با ادارات مختلف بالاخره شهرداری پشتیبانی مالی کار برای تهیه تجهیزات فنی را بر عهده گرفت.

انوری در پایان با اشاره به دشواری کار تدوین اظهار امیدواری کرد کار تدوین این مستند تا اربعین حسینی به پایان رسیده و از آن رونمایی شود.

یک دیدگاه

تبليغات
  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت

  • ستاد مقاومت رمز پيشرفت